Macera Parkurları

El, refleksleri ve hareketleri kontrol eder ( parkura ulaşması, kavraması, bırakması) ve Temel evrelerden motor evresi hareketlerine doğru ilerlemeyi (koşma, atlama, dinamik ve statik dengeleme, eksenel hareketi) kavrar. Oyun sırasında risk alma (ve bunları aşma), çocuk gelişiminin önemli bir parçası olduğunu ve çocukların riske girmesini engellemenin kaygı geliştirmesine neden olabileceği sonucuna varılır. Köprüler, rampalar dokunsal paneller manipülasyon ve koordinasyonu teşvik eder. Atlama, vücuttaki ana kas gruplarını harekete geçiren kuvvetli bir egzersizdir.

Macera parkı oluşturacağınız alana ve kombine etmek istediğiniz aktivitelere göre değişiklik gösterebilir.

Macera parkuru stilleri;
 
Çelik konstrüksiyon 

Çelik konstrüksiyon macera parkları tüm zeminlere uygulanabilir. Çelik konstrüksiyon parkurların en büyük avantajlarından biri çok katlı oluşuma daha çabuk adapte edilebilmesi ve istenildiğinde demonte edilebilir olmasıdır. Çelik konstrüksiyon parkurların yükseklikleri ve oyunlar arası mesafeleri isteğe göre 3 ile 10 metre arasında projelendirilebilir. Çelik konstrüksiyon parkurların her bir ana taşıyıcı direği beton zemin üzerine ankraj yardımı ile sabitlenmekte zemin ve direk üzeri noktalardan kiriş sistemi ile desteklenmektedir. Macera parkı tırmanma duvarı, serbest düşüş kuleleri, zipline hatları ile kombine edilebilir.

 
Ağaç konstrüksiyon

Mevcut alanınız içerisinde macera parkı kurulumuna uygun ağaçlar bulunmuyor ise hayalinizdeki macera parkını ahşap direkler üzerinde oluşturuyoruz, doğal ağaç macera parklarının sıcaklığını yakın olan ahşap direk macera parklarının en büyük avantajlarından biri direkleri istediğiniz renklerde kullanabiliyoruz.  Ahşap direk macera parklarında doğal ağaç macera parklara göre oyun mesafeleri ve direkler arası mesafeler tamamı ile sizlerin isteğine göre 3 ile 10 metre arasında projelendirilebiliyor. Ahşap direkler arasına kurulan macera parkı direkleri beton zemin üzerine ankraj yardımı ile sabitlenmekte zemin ve direk üzeri noktalardan kiriş sistemi ile desteklenmektedir.

Ağaçların üstünde 

Ağaçlar arasına kurulan parkurlar ağaçların gelişimine ve doğal yapısına zarar vermeden sıkma ve germe metotları ile oluşturulur. Alanınızdaki ağaç sayısına göre macera parkı içerisindeki parkurlar oluşturulabilir Macera parkı için ideal parkuru sayısı 15 + 1 zipline hattıdır ama tercihinize göre eksiltilebilir veya çoğaltılabilir. Bir aktivite için en uygun mesafe 6 metredir. 

Ev temalı 

Çocuk macera parkurudur. 4- 12 yaş arası çocukların koşum takımı kullanmadan macerayı tadabilecekleri parkurlardır. Her bir elementin birleşim noktasında bulunan ev temalı platformlar çocuklara hitap eder. Koruma ağı sayesinde herhangi bir sakatlanma ve yaralanma tehlikesi olmadan parkuru tamamlayabilirler.

Projeler