ZipLine ve Zip Coaster

Adrenalin Hiç Bu Kadar Yüksek Olmamıştı!


Uygun yükseklikte iki nokta arasında dağcılık kurallarına bağlı kalınarak sabit tel üzerinde ilerleyen makara sistemi ile kullanılan parkurdur. Mevcut uygun ağaçlar arasına veya ahşap-metal direkler arasında 50 metre ile 2000 metre arasında uygulanabilir. Zipline’nın birkaç çeşitleri vardır.
 
  • Doğal Zipline Hatları: Mevcut ağaçlık alanınız içerisinde ağaç gövdelerine ahşap platformlar yerleştirilerek oluşturulan ağaçlar arasındaki mesafeye göre uzunluğun belirlendiği parkurlardır.
  • Yapay Zipline Hatları: Ahşap veya metal direkler, sabit betonarme yapılar arasında oluşturulan parkurlardır.
  • Kısa zipline hatları: 50 metre ile 100 metre arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen parkurlardır.
  • Orta zipline hatları: 100 metre ile 250 metre arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen tüm dünyada rağbet gören zipline parkurlarıdır.
  • Uzun zipline hatları: 250 metre ile 2 km arasında değişen uzunluklarda uygulanabilen alanın coğrafi özelliklerine göre geçiş üniteleri içeren zipline parkurlarıdır.

 

​Zip Coster

Ağaçların ya da direklerin arasındaki çelik boru üzerinde bulunan özel makaralar aracılıyla virajlar yaparak kayılabilen sistemdir. özel olarak kurulur. Bu yüzden aldığı mesafe, yükseklik, hız, bükme yolu ve iniş ve çıkışlar özellikle bir lokasyonun ihtiyaçlarına göre planlanır ve yapılır. 

Projeler

Ürünler

Zipline

Devam

Zip Coaster

Devam